Sıfır aldığı otomobilden şüphelendi, hayatını şokunu yaşadı

Ankara’da oto yedek parça dükkanında çalışan Emre Okur, 2,5 yaşındaki oğlunun engelli raporu ile ÖTV muafiyetinden yararlanarak, geçen yıl temmuz ayında İstanbul’dan 1 milyon 87 bin lira değerindeki sıfır otomobili 730 bin liraya satın aldı.

Ağustos ayında aracı teslim alan Okur, bir süre kullandıktan sonra otomobilde bazı farklılıklar olduğunu gördü. Ekspertize giderek otomobili kontrol ettiren Emre Okur’a, kaput ve çamurluğun sökülüp işlem gördüğü ve aracın komple boyalı olduğunu söylendi.

100 BİN TL TEKLİF ETTİLER

Bunun üzerine Okur avukatı aracılığıyla otomobil bayisi ile ara buluculuk görüşmesi yaptı. Otomobil bayisi, anlaşma sağlanması için 100 bin lira teklif etti.

Bu süreçte sağ arka kapının da değiştiğini öğrenen Okur, anlaşmadan vazgeçerek otomobil bayisine dava açtı. Ankara 4’üncü Tüketici Mahkemesi tarafından açılan davanın ilk duruşması ekim ayında görülecek.

“ARACIN YENİSİYLE DEĞİŞTİRİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Aracını aldıktan 1 ay sonra hatalı olduğunu fark ettiğini belirten Emre Okur, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“İlk fark ettiğimiz şey kaputundaki ayarsızlıktı. Ondan şüphelenerek de ekspertize soktuk. Ekspertiz raporlarında da kaput ve çamurluğun sök-tak olduğunu, aracın komple boyalı olduğunu öğrendik.

Çamurlukta aynı şekilde izler mevcut; sökülüp yeniden takılmış, hepsinde ayar işlemi olmuş. Ondan sonra sağ kapıda da bir ayarsızlık mevcut. Biraz aşağıda duruyor.

Aldığımız bayiye eksper raporlarını ilettik. Sonrasında 3,5- 4 ay bizi oyaladılar. Önce 50 bin TL, sonra 100 bin TL gibi bir rakam teklif ettiler, bize. Daha sonrasında ara buluculuk görüşmesinde kapıyı da değiştirdiklerini öğrendik yani onlar söylediler.

Neden böyle bir şey olduğunu diye sorduğumuzda zaten o bilgileri veremeyeceklerini, raporlarını veremeyeceklerini bize ilettiler. Sonra süreç başladı. Bizim talebimiz aracın değişimi. Aracımızın bire bir yenisiyle, hatasızıyla değiştirilmesini talep ediyoruz. Mağduruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir